Příčiny inkontinence u žen

Nejčastějšími příčinami inkontinence u žen jsou:

  • změna polohy dělohy, například v důsledků nádorů nebo oslabení svalů pánevního dna, které představují oporu pro urogenitální soustavu
  • zátěž pro svaly pánevního dna způsobená nadváhou, těhotenstvím, četnými porody
  • menopauza
  • zánět močového měchýře
  • poruchy hormonálního hospodářství

Pečujte o sebe!

Jelikož za správné fungování močového ústrojí zodpovídá celá řada jeho součástí, může poškození jedné z nich narušit fungování ostatních. Pokud je příčinou vytékání moči snížená pružnost svalů v oblasti pánve, lze dosáhnout zlepšení pravidelným prováděním jednoduchých cviků, jedná se o tak zvané Kegelovy cviky. Pozitivní výsledky provádění těchto cviků můžete pozorovat relativně rychle.

Speciálně pro Vás jsme připravili sérii jednoduchých cviků, které můžete provádět sami doma, v práci nebo kdekoliv jinde. Najdete je zde.

Navštivte lékaře!

Největší procento žen trpí lehkou inkontinencí. Pokud je problém bagatelizován, může se lehká inkontinence zhoršit. Pokud trpíte inkontinencí, neotálejte – navštivte lékaře, aby našel příčinu Vašeho problému a jeho řešení.

Nedoporučujeme pokoušet se zvládnout inkontinenci podomácku. V mnoha případech přináší dobré výsledky farmakologická léčba, někdy je nutné provést chirurgický zákrok. Přečtete si, jak se připravit k návštěvě u lékaře a jaké jsou výhody používání inkontinenčních vložek Seni Lady namísto menstruačních vložek.