San Seni a Seni V

Pozor: Pro správné upevnění anatomických plen jsou potřeba síťované kalhotky ve správné velikosti. Anatomickou plenu je před použitím třeba aktivovat.

Oblékání ve stoje – samostatně nebo s dopomocí

san_seni_stojka.jpg

Stáhněte síťované kalhotky do poloviny stehen. Předem aktivovanou anatomickou plenu vložte mezi nohy absorpční vrstvou nahoru. Pamatujte, že širší je zadní část pleny a užší část patří dopředu.

Poznámky pro osobu poskytující pomoc: Plenu můžete vkládat zepředu nebo zezadu, abyste si šetřili záda. Zvolte způsob, který je pro Vás v dané situaci pohodlnější. Zajistěte osobě, které pomáháte, možnost se opřít – například o skříňku nebo umyvadlo. Uživatel pleny může pomoci s jejím vkládáním tím, že ji přidrží zepředu na podbřišku.

Přizpůsobte tvar anatomické pleny tělu – roztáhněte její přední a zadní část tak, aby dobře přiléhala k tělu. Ujistěte se, zda plena dobře sedí v rozkroku. Plenu přidržte a natáhněte síťované kalhotky.

Poznámky pro osobu poskytující pomoc: Dávejte pozor, aby byl indikátor vlhkosti umístěný tak, že bude tvořit prodloužení páteře.

Po natáhnutí síťovaných kalhotek upravte polohu anatomické pleny a ujistěte se, že dobře sedí a její okraje nejsou ohrnuté. Použitou anatomickou plenu srolujte a vyhoďte do koše na odpadky. Použitý výrobek nevyhazujte do toalety.

Oblékání pleny vleže

Postavte se k okraji postele a stáhněte síťované kalhotky do poloviny stehen nemocného. Ohněte mu v koleni jednu nohu.

Pozor: pokud stojíte na pravé straně nemocného, ohněte mu levou nohu, pokud se nacházíte vlevo – ohněte nohu pravou.

Otočte nemocného na bok a po provedení ošetření vložte dříve aktivovanou anatomickou plenu mezi jeho nohy.

Pozor: Širší je zadní část pleny a užší část patří dopředu. Plenu můžete vkládat zepředu nebo zezadu, abyste si šetřili záda. Zvolte způsob, který je pro Vás v dané situaci pohodlnější.

Rozložte zadní část anatomické pleny tak, aby dobře seděla na těle, a indikátor vlhkosti tvořil prodloužení linie páteře. Vytáhněte síťované kalhotky nahoru. Povytáhněte přední část anatomické pleny, aby správně seděla v rozkroku. Otočte nemocného na záda a jeho nadzvednutím z levé a pravé strany vytáhněte síťované kalhotky nahoru. Použitou anatomickou plenu srolujte a vyhoďte do koše na odpadky. Použitý výrobek nevyhazujte do toalety.

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o zásadách používání souborů.
Rozumím