Volba produktu

Volba vhodného produktu je zásadní. Závisí na ní pohodlí osoby, která jej bude používat. Prvním krokem k určení, jaký výrobek je třeba použít, je stanovení stupně inkontinence, s nímž máme do činění. V závislosti na stupni inkontinence a na tom, jak často dochází k únikům moči a do jaké míry je daná osoba aktivní, můžeme zvolit vhodné vložky nebo pleny.

POZOR! Často se stává, že osoby trpící úniky moči používají ochranné prostředky, které nejsou při jejich problému vhodné, například osoby s lehkou inkontinencí používají dražší anatomické pleny pro střední a těžkou inkontinenci, jelikož jim produkt s vyšší savostí poskytuje větší pocit bezpečí. Je dobré si vypočítat, zda je skutečně potřeba používat výrobek s takto vysokou kapacitou.

Vhodně zvolený produkt zajistí každodenní pohodlí a zároveň zamezí zbytečným výdajům.

Jak určit potřebnou absorpční kapacitu (savost)?

Pro určení potřebné savosti výrobku je nejlepší použít mikční deník, díky němuž můžeme snadno určit stupeň inkontinence.

Než začneme počítat, je dobré si uvědomit několik věcí:

Níže uvádíme příklad volby vhodného výrobku na základě vyplněného mikčního deníku za 24 hodin.

Výpočet: žena, omezená mobilita, na toaletu se dostane pouze s doprovodem

množství požitých tekutin 1450 ml
množství moči (standardně 80 % požitých tekutin) 80 % z 1450 ml = 1160 ml
močení na toaletě (jednorázově cca 200 ml) třikrát 200 ml = 600 ml
úniky moči 1160 ml – 600 ml (WC) = 560 ml
průměr za 4 hodiny 560 ml / 24 h = 93 ml za 4 hodiny

Doporučený výběr produktů:

93 ml / 4 h se nachází v kategorii lehké inkontinence, doporučený výrobek tedy bude patřit do této skupiny produktů. Mezi výrobky Seni jsou to inkontinenční vložky Seni Lady.

Zkratkou

Abychom Vám usnadnili výběr vhodného výrobku, vytvořili jsme speciální nástroj, díky němuž můžete v několika krocích zvolit odpovídající produkt. Zvolte odpovídající produkt

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o zásadách používání souborů. Rozumím