Hospodárně se Seni

Kombinování savosti – o co se jedná?

Kombinování savosti spočívá v tom, že se absorpční pomůcky vybírají tak, aby jejich savost odpovídala potřebě v daném okamžiku, a navíc se používají doplňkové ochranné pomůcky, aby se předešlo zbytečným nákladům spojeným se zbytečným praním lůžkovin.

Odkud se vzal nápad kombinovat různé savosti?

Člověk funguje podle vnitřních hodin. Dokonce u lidí, kteří mají velmi nepravidelný životní styl, je zřetelný určitý denní cyklus, který řídí veškeré činnosti, včetně fyziologických. Tvorba moči probíhá stále, je však intenzivnější poté, co jsou do organismu doplněny tekutiny – tedy v průběhu dne. V noci, když organismus odpočívá, probíhá tvorba moči omezeně. Jelikož se tvorba moči liší v závislosti na denní a noční době, lze tuto skutečnost využít při volbě absorpčních pomůcek.

Budeme-li pacienty pozorovat a analyzovat několik faktorů z hlediska opakování, lze si povšimnout určité pravidelnosti, typické pro každého pacienta. Čím pravidelnější je denní režim, tím bude tato pravidelnost výraznější.

Pozorování lze zapisovat do mikčního deníku, který ukáže, v jakých částech dne je potřeba pomůcka s vyšší savostí. Takovéto záznamy otevírají cestu ke kombinování savostí – jednoduchého opatření, který umožní snížit výdaje jak na absorpční pomůcky, tak na praní lůžkovin osoby, o níž pečujeme.

Kombinování savosti v praxi

Každý si musí vyvinout vlastní systém kombinování savosti výrobků. Užitečné mohou být následující příklady:

  1. V noci je doba mezi výměnou plen dlouhá – pokud standardní savost není dostačující, zvolte produkt se zvýšenou savostí. Pacient, který ve dne používá například Super Seni, může v noci používat Super Seni Plus.
  2. Pacienti, kteří trénují kontrolu nad močením, nepotřebují výrobky s vysokou savostí – potřebují pojistku pro případ, kdyby nestihli dojít na toaletu, proto pro ně mohou být dostatečné anatomické pleny nebo dokonce inkontinenční vložky (v závislosti na intenzitě úniku moči).
  3. Pokud u pacienta občas dochází k menším únikům v noci, lze namísto používání plen s vyšší savostí zvážit používání hygienických podložek, které ochrání lůžkoviny a omezí výdaje na jejich praní.

Kombinování savosti je účelné, protože díky omezení nechtěných příhod (například protečení) lze dosáhnout měsíčně až 20% úspory nákladů.

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o zásadách používání souborů. Rozumím