INDIKÁTOR VLHKOSTI

Indikátor vlhkosti představuje jednoduché, ale účinné řešení použité ve výrobcích pro střední a těžkou inkontinenci, díky němuž lze mít pod kontrolou míru naplnění výrobku. Je to obzvláště užitečné pro osoby pečující o inkontinentní pacienty – díky tomu mohou zjišťovat, v jakém stavu se nachází výrobky použité u nemocného, aniž by bylo nutné je svlékat.

Jak vypadá indikátor?

Indikátor vlhkosti v produktu Seni je viditelný na vnější straně výrobku podél absorpčního jádra. U různých typů produktů Seni může mít dvě podoby:

  • žluté proužky – jeden nebo dva
  • kombinace písmen a číslic.

Obě podoby indikátoru mohou být použity společně.

Jak funguje indikátor?

Indikátor se při styku s vlhkostí uvnitř pleny mění – potisk se rozpíjí a v případě žlutých proužků se mění jejich barva na modrozelenou. Rozpíjení / změna barvy indikátoru na 50–80 % jeho délky nás informuje, že je produkt zaplněn a plenu je nutno vyměnit na čistou. Obě formy indikátoru jsou umístěny na vnitřní straně výrobku, nezpůsobují tedy riziko ušpinění oděvu nebo lůžkovin.

Doplňková funkce indikátoru v podobě písmen

Funkce indikátoru vlhkosti v podobě písmen není omezena na poskytování informace o nutnosti produkt vyměnit. V proužku indikátoru jsou zakódovány různé informace týkající se daného výrobku. Naleznete tam úplný název výrobku spolu s velikostí, datem a hodinou výroby. To má význam při určování termínu použitelnosti výrobku a při veškerých kontaktech s výrobcem, týkajících se daného výrobku.

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o zásadách používání souborů.
Rozumím