Návštěva lékaře

Nejúčinnější metodou, jak zvládnout problém inkontinence, je metoda malých kroků. Činnosti, které zdánlivě nemají mnoho společného s problémem, mohou být užitečné při zvládání inkontinence jak u fyzicky aktivních lidí, tak u imobilních nemocných. Neobyčejně důležitý je pozitivní přístup a ochota dělat pozitivní změny. Čím začít? Lidé, u nichž se objevila inkontinence, často problém podceňují nebo se za něj stydí natolik, že jej skrývají před nejbližšími a svým lékařem. Je však třeba pamatovat, že stálé odkládání návštěvy u lékař může vést k prohloubení onemocnění zodpovědného za úniky moči. Návštěvu lékaře tedy rozhodně neodkládejte!

Překonat stud je obtížné, proto se k návštěvě připravte:

Zapište si na papír otázky, které chcete lékaři položit, aby Vám při návštěvě nic nevypadlo – pamatujte, že máte právo ptát se na vše, co souvisí s Vaším zdravím.

Začněte si vést mikční deník několik dnů před návštěvou lékaře – čím více informací lékař vyčte z deníku, tím lépe bude vědět, co Vám poradit.

Na co se může lékař ptát:

a další podobné otázky Lékař Vás po provedení rozhovoru může poslat za specialistou – urologem. Jelikož samotné příznaky nejsou dostačující k určení diagnózy, pravděpodobně Vám budou doporučena specializovaná vyšetření, analýza moči a jiné testy, jejichž výsledky umožní zvolit nejlepší léčbu. Připravte se na to, že lékař může provést fyzické vyšetření (urologické/gynekologické).

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o zásadách používání souborů. Rozumím