Polootevřený versus uzavřený systém

Polootevřeny nebo uzavřený systém u plenkových kalhotek?

Lidé potýkající se s problémem střední nebo těžké inkontinence si mohou vybrat z řady možností ochrany (anatomické pleny, plenkové kalhotky a absorpční kalhotky). Podle konstrukce lze plenkové kalhotky rozdělit na dva systémy: polootevřený a uzavřený.

V čem spočívá rozdíl mezi polootevřeným a uzavřeným systémem?

Polootevřený systém
Uzavřený systém
  • Polootevřený systém je použit u plenkových kalhotek s nastavitelným bederním pásem.
  • Pružný bederní pás zajišťuje optimální přizpůsobení výrobku tělu a možnost oblékání jako o běžného prádla.
  • Polootevřený systém v sobě spojuje přednosti anatomických plen a tradičních plenkových kalhotek. Polootevřenou konstrukci mají výrobky z řady Seni Optima.
  • Klasická konstrukce, tedy uzavřený systém, je použita u výrobků Super Seni a Seni Kids.
  • Namísto bederního pásu zde jsou křídla, která se fixují pomocí elastických lepicích proužků se suchým zipem.
  • Uzavřená konstrukce zajišťuje dokonalé přizpůsobení tělu po celém obvodu.

Mobilní uživatelé, kteří mají močení částečně pod kontrolou, se jistě budou cítit pohodlněji v plenkových kalhotkách s pružným pasem, které lze svléknout a znovu obléknout. Tyto výrobky připomínají běžné prádlo a jejich použití je velmi pohodlné a snadné. Osobám se zhoršenou mobilitou, které jsou upoutány na lůžko, lze doporučit uzavřený systém, který poskytuje optimální ochranu jak při střední, tak při těžké inkontinenci.

Pleny v rámci každého z těchto systémů poskytují velmi dobrou ochranu při úniku moči, je však třeba pamatovat na správnou volbu velikosti a savosti a aktivaci výrobku před použitím.

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o zásadách používání souborů.
Rozumím