Příčiny inkontinence u žen

Nejčastějšími příčinami inkontinence u žen jsou:

Pečujte o sebe!

Jelikož za správné fungování močového ústrojí zodpovídá celá řada jeho součástí, může poškození jedné z nich narušit fungování ostatních. Pokud je příčinou vytékání moči snížená pružnost svalů v oblasti pánve, lze dosáhnout zlepšení pravidelným prováděním jednoduchých cviků, jedná se o tak zvané Kegelovy cviky. Pozitivní výsledky provádění těchto cviků můžete pozorovat relativně rychle.

Speciálně pro Vás jsme připravili sérii jednoduchých cviků, které můžete provádět sami doma, v práci nebo kdekoliv jinde. Najdete je zde.

Navštivte lékaře!

Největší procento žen trpí lehkou inkontinencí. Pokud je problém bagatelizován, může se lehká inkontinence zhoršit. Pokud trpíte inkontinencí, neotálejte – navštivte lékaře, aby našel příčinu Vašeho problému a jeho řešení.

Nedoporučujeme pokoušet se zvládnout inkontinenci "podomácku". V mnoha případech přináší dobré výsledky farmakologická léčba, někdy je nutné provést chirurgický zákrok. Přečtete si, jak se připravit na návštěvu u lékaře, a jaké jsou výhody používání inkontinenčních vložek Seni Lady namísto menstruačních vložek.

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o zásadách používání souborů. Rozumím