Příčiny inkontinence u mužů

U mužů se inkontinence nejčastěji objevuje:

Pečujte o sebe!

Jelikož za správné fungování močového ústrojí zodpovídá celá řada jeho součástí, může poškození jedné z nich narušit fungování ostatních. Pokud je příčinou úniku moči snížená pružnost svalů v oblasti pánve, lze dosáhnout zlepšení pravidelným prováděním jednoduchých cviků, jedná se o tak zvané Kegelovy cviky.

Speciálně pro Vás jsme připravili sérii jednoduchých cviků, které můžete provádět sami doma, v práci nebo kdekoliv jinde. Najdete je zde. Pozitivní výsledky provádění těchto cviků můžete pozorovat relativně rychle.

Navštivte lékaře!

Největší procento mužů trpí lehkou inkontinencí. Pokud je problém bagatelizován, může se lehká inkontinence zhoršit. Nedoporučujeme pokoušet se zvládnout inkontinenci podomácku. Pokud trpíte únikem moči, neotálejte – navštivte lékaře, aby našel příčinu Vašeho problému a jeho řešení. U mužů po padesátce může nastat zbytnění prostaty bez příznaků a inkontinence může být jedinou známkou změn v oblasti dolních močových cest. V mnoha případech přináší dobré výsledky farmakologická léčba, někdy je nutné provést chirurgický zákrok.

Přečtete si, jak se připravit k návštěvě u lékaře a jaké jsou výhody používání inkontinenčních vložek Seni Man pro ochranu prádla. Přečtěte si také o andropauze a zbytnění prostaty – nejčastějších příčinách mužských problémů s udržením moči.

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o zásadách používání souborů. Rozumím